Ove se godine navršava 50 godina od smrti istaknutoga hrvatskog jezikoslovca Blaža Jurišića. Institut za hrvatski jezik, Alumni klub Odjela za kroatistiku Sveučilišta u Zadru i Osnovna škola Pakoštane tijekom 2024. organiziraju nekoliko događanja.

Ovih su dana ravnatelj škole Ivo Ćirak, prof., i voditeljica Odjela za dijalektologiju Instituta za hrvatski jezik dr. sc. Ivana Kurtović Budja uz program KUD-a Materini skuti, vrijednih djelatnika škole i učenika te njihovih obitelji postavili vijenac na rodnu kuću Blaža Jurišića.

Sljedeći će događaj biti 14. ožujka 2024., kada će na Vrgadi održati predavanje i radionicu prof. dr. sc. Josip Miletić, dr. sc. Željko Jozić, Nives Marić, profesorica Hrvatskoga jezika u Osnovnoj školi Pakoštane, te dr. sc. Ivana Kurtović Budja.