U srijedu 27. travnja 2022. našu je školu, matičnu i područne, obogatilo gostovanje kreativnog tima Glazbene mladeži Split - u sklopu svog projekta U mala mjesta, kultura smjesta!, koji za cilj ima približavanje glazbeno-kulturnih sadržaja djeci izvan urbanih sredina triju dalmatinskih županija (Splitsko-dalmatinske, Šibensko-kninske i Zadarske).

Održane su dvije interaktivne glazbene radionice za učenike nižih razreda: u Dragama i Pakoštanima „Zvuci iz davnina - hrvatska tradicijska glazba“ s voditeljem Oliverom Rogošićem, a na Vrgadi upoznavanje s električnom i akustičnom gitarom s voditeljem Ilijom Utrobičićem. U Dragama su učiteljice dodatno motivirale učenike da dođu u narodnim nošnjama svoga mjesta i iskoriste priliku zaplesati uz izvorne narodne instrumente, kao što su diplice, diple, mih, šurle, sopile, mandolina i sl. a što je radionici dalo poseban čar. Na Vrgadi su učenici upoznali pa čak i zasvirali na akustičnoj i električnoj gitari.

A kako je bilo veselo i razigrano možete pogledati u foto prilogu.