"…Zuji, zveči, zvoni, zvuči; Šumi, grmi, tutnji, huči – To je jezik roda moga!..."

Petar Preradović

Učenici viših razreda OŠ Pakoštane i ove su godine prigodnim aktivnostima sudjelovali u obilježavanju manifestacije Mjesec hrvatskoga jezika.

Međunarodni dan materinskoga jezika 21. veljače uzima se kao početak manifestacije, a kao završetak uzima se datum 17. ožujka, datum kad je objavljena Deklaracija o nazivu i položaju hrvatskoga jezika (1967.).

Učenici su upravo u tom razdoblju učili o povijesti hrvatskoga jezika. Različitim aktivnostima sudjelovali su obilježavanju ove važne manifestacije kako bi pomogli u očuvanju i njegovanju jezične kulture, stjecali nova iskustva i spoznaje o jeziku, njegovoj vrijednosti i značaju.

Rezultate aktivnosti pogledajte u slikovnom zapisu..