Učenici nižih i viših razreda PŠ Dr. Blaž Jurišić Vrgada udružili su svoje male vrijedne ručice i sudjelovali sa svojim učiteljicom, vjeroučiteljicom i učiteljem u likovno kreativnoj radionici. Učenici nižih razreda su od glinamola izradili Vučedolsku jarebicu i izrezali golubice, učenik šestog razreda je od glinamola napravio Vodotoranj, dok je učenica 8 razreda nacrtala vodotoranj. Zajedničkim snagama uredili smo naš školski pano. Nakon toga smo u tišini i molitvi zapalili lampione za sve stradale u Domovinskog ratu, koji su nam omogućili da živimo u slobodno u našoj lijepoj zemlji Hrvatskoj.

Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtve Vukovara i Škabrnje obilježen je i Područnim školama Vrana i Drage kao i u matičnoj školi.